Burmistrz Miasta Hrubieszowa zaprasza mieszkańców miasta do wzięcia udziału w konsultacjach w sprawie wyboru koncepcji architektoniczno-rzeźbiarskiej pomnika postaci profesora Wiktora Zina na deptaku miejskim przy ul. Rynek w Hrubieszowie.
Konsultacjom poddaje się koncepcję pomnika - postaci wraz z projektem zagospodarowania terenu na działce nr 902/6 w formie graficznej (szkice, wizualizacje) w dwóch wariantach:
- pomnik ławeczka – siedząca postać profesora Wiktora Zina, do której można się dosiąść i wykonać pamiątkową fotografię,
- pomnik rzeźba - wolno stojąca postać profesora Wiktora Zina ukazująca profesora przy sztaludze, w charakterystycznej dla siebie pozie z węglem w dłoni.
Celem konsultacji jest poznanie opinii i propozycji mieszkańców Miasta Hrubieszowa oraz wyboru jednej spośród dwóch koncepcji architektoniczno-rzeźbiarskiej pomnika profesora Wiktora Zina poddanych konsultacjom.
Koncepcje architektoniczno-rzeźbiarskie pomnika profesora Wiktora Zina na deptaku miejskim w Hrubieszowie będą udostępnione na stronie Urzędu Miasta w terminie konsultacji.
Konsultacje odbywać się będą od dnia 13 listopada 2017 r. do 17 listopada 2017 r. poprzez wypełnienie formularza, który należy dostarczyć w terminie do dnia 17 listopada 2017 r. na poniższe adresy:
- listownie na adres Urząd Miasta w Hrubieszowie, mjr. H. Dobrzańskiego "HUBALA" 1, 22-500 Hrubieszów,
- osobiście w sekretariacie (pok. 1),
- lub pocztą elektroniczną na adres miasto@hrubieszow.pl
Wyniki konsultacji zostaną podane do wiadomości publicznej na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej http://umhrubieszow.bip.lubelskie.pl oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Hrubieszów www.miasto.hrubieszow.pl, w ciągu 5 dni od daty zakończenia konsultacji.
Radio Lublin: Wywiad o ławeczce profesora Wiktora Zina
Koncepcja pomnik ławeczka – siedząca postać profesora Wiktora Zina, do której można się dosiąść i wykonać pamiątkową fotografię.
Koncepcja pomnik rzeźba - wolno stojąca postać profesora Wiktora Zina ukazująca profesora przy sztaludze, w charakterystycznej dla siebie pozie z węglem w dłoni.